MUZEJ CROATA INSULANUS | „Laterna magica“ i svjetlosni performance radova učenika Graditeljske škole Čakovec

U Muzeju Croata insulanus Grada Preloga u utorak, 19. ožujka 2024. u 19 sati, Graditeljska škola Čakovec izložiti će odabrane radove učenika, u organizaciji nastavnika odjela Likovne umjetnosti i dizajna te učenika smjera dizajna keramike i dizajna unutrašnje arhitekture. Izložba tematizira odnos svjetla i sjene kroz radove učenika izvedenih u različitim materijalima i tehnikama, primjerice papira, keramike, drva i metala, koji ostavljaju magičan dojam na posjetitelje.
U okviru izložbe, uz podršku ravnatelja Graditeljske škole Čakovec Damira Srneca, mag. inf., radove učenika više generacija, od 1.- 4. razreda, prezentiraju nastavnici Darija Dujam, mag. art., Suzana Šestan, mag. dizajna, Vesna Osojnički, mag. art., Tamara Mustač, dipl. dizajner i Krešimir Hlebec, akad. slikar.