MUZEJ CROATA INSULANUS | Upute za posjetitelje prilikom posjete muzeju

Upute za posjetitelje prilikom posjete muzeju

Prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za sprječavanje infekcije u muzejskim prostorima poduzeli smo sljedeće mjere:

– pri ulasku u muzejski prostor obavezna je dezinfekcija ruku posjetitelja

-potrebno je ispuniti evidenciju posjetitelja radi lakšeg praćenja kontakata u slučaju eventualne pojave zaraze virusom SARS-CoV-2. Evidencijom se prikupljaju osnovni podaci: ime, prezime, broj telefona i potpis posjetitelja. Svojim potpisom posjetitelj potvrđuje da je izmjerio tjelesnu temperaturu i da nije viša od 37,2°C, da se osjeća dobro i da nema ukućana u samoizolaciji, da nije boravio unutar prethodnih 14 dana u inozemstvu odnosno ako jest da ima negativan PCR test koji nije stariji od 48 sati, da nije u proteklih 14 dana bio u kontaktu s osobom zaraženom SARS-CoV-2 virusom te da nema niti jedan sljedećih simptoma: temperatura, kašalj, nedostatak zraka, grlobolja, proljev, povraćanje, curenje nosa ili gubitak njuha. Prije i nakon upisa u evidenciju posjetitelj treba dezinficirati ruke.

-obavezno je držati fizički razmak među posjetiteljima i djelatnicima muzeja. Za cijelo vrijeme boravka u svim prostorima muzeja, uključujući dolazak i odlazak, fizički razmak između svih posjetitelja treba biti najmanje 1,5 metar. Zabranjeno je dolaziti u bliski fizički kontakt rukovanjem, grljenjem, čestitanjem.

maksimalni broj posjetitelja koji mogu istovremeno boraviti u prostoru stalnog postava Muzeja je 40, u Multimedijalnoj dvorani 20. Nakon što u prostor uđe maksimalno dozvoljen broj posjetitelja, daljnji su ulasci mogući tek kad jedan od posjetitelja iziđe, tj. na jednoga posjetitelja koji iziđe, smije jedan ući

obvezuje se korištenje maski za lice ili medicinskih maski za sve posjetitelje. Osoblje muzeja prilikom interakcije s posjetiteljima koristi zaštitnu masku koja prekriva nos i usta, te osigurava razmak od minimalno 1,5 metar prilikom komunikacije s posjetiteljima

-jasno je istaknuta obavijest o obvezi održavanja razmaka od minimalno 1,5 metar među posjetiteljima te između posjetitelja i osoblja, kao i obavijest o zabrani dodirivanja površina na kojima su izloženi i kojima su zaštićeni eksponati

-kvake i rukohvate na vratima, rukohvate na stubama te sve ostale površine za koje se posjetitelji često dodiruju kontinuirano se dezinficiraju

-kontinuirano se vrši nadzor nad zdravstvenim stanjem osoblja pri čemu osoblje prije dolaska na posao ima obavezu izmjeriti tjelesnu temperaturu.