MUZEJ CROATA INSULANUS | Upute za posjetitelje prilikom posjete muzeju

Upute za posjetitelje prilikom posjete muzeju

Prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za sprječavanje infekcije u muzejskim prostorima poduzeli smo sljedeće mjere:

– pri ulasku u muzejski prostor obavezna je dezinfekcija ruku posjetitelja

-potrebno je ispuniti evidenciju posjetitelja radi lakšeg praćenja kontakata u slučaju eventualne pojave zaraze virusom SARS-CoV-2. Evidencijom se prikupljaju osnovni podaci: ime, prezime, broj telefona i potpis posjetitelja. Svojim potpisom posjetitelj potvrđuje da je izmjerio tjelesnu temperaturu i da nije viša od 37,2°C, da se osjeća dobro i da nema ukućana u samoizolaciji, da nije u proteklih 14 dana bio u kontaktu s osobom zaraženom SARS-CoV-2 virusom te da nema niti jedan sljedećih simptoma: temperatura, kašalj, nedostatak zraka, grlobolja, proljev, povraćanje, curenje nosa ili gubitak njuha. Prije i nakon upisa u evidenciju posjetitelj treba dezinficirati ruke.

-obavezno je držati fizički razmak među posjetiteljima i djelatnicima muzeja. Za cijelo vrijeme boravka u svim prostorima muzeja, uključujući dolazak i odlazak, fizički razmak između svih posjetitelja treba biti najmanje 2 metra. Zabranjeno je dolaziti u bliski fizički kontakt rukovanjem, grljenjem, čestitanjem.

obvezuje se korištenje maski za lice ili medicinskih maski za sve posjetitelje. Osoblje muzeja prilikom interakcije s posjetiteljima koristi zaštitnu masku koja prekriva nos i usta, te osigurava razmak od minimalno 2 metra prilikom komunikacije s posjetiteljima

-jasno je istaknuta obavijest o obvezi održavanja razmaka od minimalno 2 metara među posjetiteljima te između posjetitelja i osoblja, kao i obavijest o zabrani dodirivanja površina na kojima su izloženi i kojima su zaštićeni eksponati

-kvake i rukohvate na vratima, rukohvate na stubama te sve ostale površine za koje se posjetitelji često dodiruju kontinuirano se dezinficiraju

-kontinuirano se vrši nadzor nad zdravstvenim stanjem osoblja pri čemu osoblje prije dolaska na posao ima obavezu izmjeriti tjelesnu temperaturu

– Odlukom o nužnim epidemiološkim mjerama propisano je ograničenje broja posjetitelja s obzirom na veličinu prostora, stoga u stalnom postavu istovremeno može biti 30 posjetitelja, a u multimedijalnoj dvorani 20 posjetitelja.