MUZEJ CROATA INSULANUS | Izložba umjetničkih knjiga Tihane Karlović

Izložba umjetničkih knjiga Tihane Karlović

U Muzeju Croata insulanus Grada Preloga 12. listopada 2018. (petak) u 18 sati otvara se izložba umjetničkih knjiga „Oblaci na dlanu“ riječke umjetnice Tihane Karlović.
Tihana Karlović svoje je oblake zatvorila u knjige koje će svaki posjetitelj osloboditi već samim dodirom. Lepršave mase oblaka u njezinim radovima povezuju se u različitim slojevima i čine trodimenzionalne umjetničke knjige. Samostalno izvedene korice kriju brojne stranice nastale u tehnici serigrafije, aquatinte, linoreza, suhe igle, mokuhanga, crteža i kolaža. Razgranata stabla japanske trešnje, zaigrani oblaci i nježni pejzaži samo su neke od čari koje kriju Tihanine umjetničke knjige. Izložba je ujedno uvod u Mjesec hrvatske knjige koji priprema Knjižnica i Čitaonica Grada Preloga.
Knjige se mogu slobodno listati do 19. studenog 2018. kada se izložba zatvara.